لوگوی سایت وبیها
خانه سئو سئو چیست؟ seo – بهینه سازی سایت

سئو چیست؟ seo – بهینه سازی سایت

دسته بندی : سئو 335 بازدید 10 نوامبر 2018

SEO چیست؟

seo | سئو | سئو چیست؟| Seo چیست - وبیها

کلمۀ SEO از کنار هم قرار دادن حروف اول کلمات Search Engine Optimization گرفته شده است.

SEO به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این فرایند گرفتن ترافیک از نتایج جستجوی در موتوهای جستوجوگر است.

امروزه در دنیای دیجیتال، هر وبمستری که وارد فضای تجارت الکترونیک می شود مسئله ای  که در ابتدای کار و بلافاصله بعد از راه اندازی وب سایت با آن رور به رو میشود، بحث سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستوجوگر می باشد.

در اصل سئو چنان پر اهمیت است که اگر از آن استفاده نکنید میتوان گفت حضور شما در فضای آنلاین بیهوده است.

حال سوالی که در ذهن شماست این است که بهینه سازی موتورهای جستوجو چیست و به چه کارهایی گفته میشود؟ 

در یک تعریف بسیار ساده بهینه سازی موتورهای جستوجو به مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها گفته می‌شود که اگر به‌درستی انجام شوند منجر به بهتر شدن جایگاه سایت در موتورهای جستجو و افزایش متقابل بازدیدکنندگان و دریافت ترافیک و رتبه میگردد.

چرا سئو اهمیت دارد؟

با توجه به افزایش روزافزون کاربران اینترنت و جستوجو در گوگل یک زمینه بسیار کارآمدی برای معرفی و ارائه خدمات از طریق وب ایجاد شده است. جالب است بدانید با توجه به آمار رسمی گوگل روزانه حدود ۳٫۲ میلیارد سرچ در گوگل صورت انجام می شود.

seo | سئو | سئو چیست؟| Seo چیست - وبیها

حال درنظر بگیرید که با رسیدن به نتایج ابتدایی در گوگل چه فرصت مناسبی برای جذب کاربر و مشتری برای تجارتتان در اختیارتان قرار میگیرد. دیگر کسب و کارتان محدود نیست و میتوانید مشتریان کشوری یا حتی جهانی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که حدود ۸۰ درصد کاربران فقط از صفحه اول گوگل بازدید می کنند و خودتان میتوانید متصور شود که این آمار نشان دهنده چندین هزار جستوجو در یک کلمه کلیدی خاص به صورت ماهانه است که اگر جایگاه رتبه های اول گوگل را داشته باشید میتواند تبدیل به ورودی شود.

محبوب ترین موتور جستوجو کدام است؟

شاید جالب باشد که جواب این سوال را شما پاسخ گویید. امروز برای خیلی از افراد موتور جستوجو با گوگل تعریف می شود. و حتی جستوجو را فقط با گوگل میشناسند.

حتی در بین انگلیسی زبانان نیز کلمه Google کردن پذیرفته شده است.

در یک گزارش تهیه شده از کاربران اینترنت آمار قابل توجهی به دست آمده است که در این نظرسنجی ۸۰ درصد کاربران گوگل را به عنوان موتور جستوجوی خود معرفی کرده اند.

seo | سئو | سئو چیست؟| Seo چیست - وبیها
آمار تهیه شده از بین ۵۲۱ نفر کاربر فعال اینترنت

و این آمار هم اتفاقی نیست بلکه گوگل با ارائه الگوریتم های بسیار پیشرفته و بروزرسانی مداوم سیستم جستوجوی خود قصد در نمایش بهترین و متناسب ترین نتایج با توجه به جستوجوی کابران را دارد. گوگل و الگوریتم جستوجوی آن به قدری پیشرفت کرده که حتی سایر جستوجوگر ها نیز مانند Yahoo از سیستم آن برای نتایج خود بهره میبرند.

چرا سئو؟ 

میخواهیم به شما بگوییم که چرا باید برای وبسایت خود از سئو استفاده کنید.

  1. در صدر نتایج گوگل دیده شوید.
  2. کاربران و مشتریانی هدفمند دریافت کنید.
  3. فروش و مشتریان خدماتتان را چند برابر کنید.
  4. هزینه بسیار کمتر و نتایج ماندگارتری نسبت به تبلیغات دارد.
  5. برند سازی از طریق افزایش اعتماد کاربرانتان صورت می پذیرد.

بخواهیم خیلی خلاصه پاسخ سوال چرا باید از سئو استفاده کرد را بدهیم باید بگوییم ، سئو و دریافت کاربران از طریق موتورهای جستوجو باعث می شود کاربران متناسب با کسب و کارشما وارد سایتتان شوند.

در اصل کاربری که از طریق جستوجوی هدف خود ، وارد سایت شما شود در به دنبال نیازی است که کلید برطرف کردن آن در دستان شماست و چه چیزی بهتر از این. حال این مورد را هم درنظر داشته باشید که با سئو شما میتوانید به صورت همیشگی و رایگان کاربران هدف خود را جذب نمایید نه با تبلیغات پرهزینه و موقت.

مطمئن هستیم که به اهمیت سئو و اجرای آن برروی وبسایتتان پی برده اید. با وبیها همراه باشید تا به شما آموزش دهیم که چطور جزوه پرچمداران گوگل باشید.

دیدگاه

دیدگاه شما درباره این مطلب

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

اولین نفری باشید که درباره این مقاله نظر میدهد.